Vyplňte email a koukněte se zdarma na video:

Jak na bezproblémový porod?
Metoda tří klíčů

Shlédnout video zdarma

Bez traumat a v pohodě

Eva s Františkem

S Veronikou Vojáčkovou jsem se poprvé setkala na přednášce o přirozeném porodu. Působila na mě jako člověk z jiné planety. Byla první osobou, která mluvila o tom, že je porod krásný zážitek a jde i bez bolesti. Od ostatních jsem slyšela jen hrůzy, které porod doprovází a najednou se objeví někdo, kdo tvrdí, že je porod tím nejkrásnějším okamžikem v životě. To vyprovokovalo moji zvědavost a touhu se o tom přesvědčit.

Do té doby jsem byla přesvědčená, že porodím v krajské porodnici. Byla pro mě místem, kde by mi v případě komplikací pomohli a bez komplikací jsem porody neznala. Na porod doma jsem se dívala jako na čisté šílenství a brala jsem to jako velkou nezodpovědnost, nedokázala jsem pochopit, že může někdo takto ohrozit své dítě.

"Začala jsem se dívat na porod jako na proces, který je přirozený. Dokonce jsem se na něj těšila."

V průběhu kurzu jsem si uvědomovala, že moje obavy a strachy z porodu jsou stále menší. Začala jsem se dívat na porod jako na proces, který je přirozený. Dokonce jsem se na něj těšila. Už pro mě nebyl hrůzou, kterou je potřeba protrpět v zájmu dítěte. Věděla jsem, že chci zajistit nejkrásnější začátek pro svoje miminko - bez traumat a v pohodě. Proto jsem si za místo porodu nakonec vybrala menší porodnici, kde je přístup k člověku přeci jen osobnější.

Když jsem procházela závěrečnou částí kurzu, kde jsem si měla naplánovat průběh porodu, připadalo mi to jako šílenství. "Tak já si teď řeknu, jak to bude a ono se to splní?" Byla to pro mě dost naivní představa. Teď musím uznat, že plán vyšel na 80% a nebýt velmi "akčního" přístupu ze strany sestřiček a neosobního prostředí v porodnici, mohla jsem svůj plán splnit se vším všudy.

Teď jen lituji, že už kurz skončil. Naše středeční sezení mi budou opravdu chybět. Na závěr bych chtěla Veronice ještě jednou poděkovat. Kurz teď doporučuji úplně všem. Otestovala jsem ho totiž na vlastní kůži.

Eva Kačerová, České Budějovice
DALŠÍ REFERENCE