Porod - pozitivní zážitek

Otázka zrození, těhotenství, porodu mě vždy hodně zajímala. Je to něco mezi nebem a zemí. Na svět přijde nová bytost a tolik na nás záleží, jaká bude. Je to obrovská zodpovědnost, vlastně už od začátku, co zjistíme, že v nás roste nový život.

Chtěla jsem pro svoje miminko udělat co nejvíce. Snažila jsem se hýbat do posledního dne před porodem, být pořád aktivní, ale nejen fyzicky, ale i psychicky. Právě naladění se a být v "pohodě" je asi nejdůležitější věc v průběhu celého těhotenství a porodu.

Veroniky kurz mě dokonale zrelaxoval, ujistil, že jsem schopna porodit své dítě bez cizí pomoci a mé dítě je natolik silné, že bude schopno samo projít porodními cestami. Právě to získání sebevědomí a ujištění, že já to zvládnu mě velmi pomohlo i v porodnici.

Rozhodla jsem se pro krumlovskou porodnici, kde mne nechali porodit v podstatě s přítelem, pouze na poslední konečnou fázi posledních desítek minut přišla asistentka s doktorkou. Tím, že jsem věděla sama, že je vše v pořádku, nevyužila jsem žádných "pomocí", kterou mě nabízeli - (prasknutí vody, nucení tlačení apod.)

Porod se pro mě a doufám že i pro Dianku, stal pozitivní událostí. Týden po porodu jsem jezdila na kole, chodila na několikakilometrové výlety s miminkem v šátku. Technika, kterou jsem se naučila na tomto kurzu je použitelná dále v životě, zlepšil se mi spánek a dovedu více ovládat své tělo.

Mirka Frausová, České Budějovice